Imagine Tomorrow 2019 Etkinliği Gerçekleşti

imagine tomorrow
Imagine Tomorrow Etkinliği Başlıyor
24 Şubat 2019
tto-proje-destekleri
TTO Proje Hibe Destekleri
28 Mart 2019

Imagine Tomorrow 2019 Etkinliği Gerçekleşti

Imagine tomorrow 2019

Her biri ayrı ayrı alanında “değer” olan yatırımcı odaklı jüri heyeti, Türkiye’nin dört bir yanından 200 başvuran arasından seçilmiş Teknoloji odaklı 50 muhteşem girişim, seçkin konuşmacıları ve panelistleri ile ” Imagine Tomorrow 2019 heyecanı yaşandı. 27-28 Şubat 2019’da Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’nde EURIE Summit’te gerçekleşti. Sizleri bu yeni teknolojilerle tanışmaya ve Imagine Tomorrow heyecanını birlikte yaşamaya davet etmiştik.

Imagine Tomorrow 2019 Girişimcilik ve İnovasyon Etkinliği TTO

ImagineTomorrow Girişimcilik ve İnovasyon Etkinliği TTO İstanbul Aydın Üniversitesi TTPYO tarafından düzenlenen etkinlik uluslararası bir nitelikte planlanmış olup yurt dışından başvurulara açık gerçekleşmiştir. Etkinlik duyurusu EURAS (Avrasya Üniversiteler Birliği) üyeleri ile paylaşılmış yurt dışından üniversiteler, akademisyenler ve öğrencilerden de proje başvurularının gelmesi sağlanmıştır.

EURIE SUMMIT – Imagine Tomorrow 2019

EURAS (Avrasya Üniversiteler Birliği) tarafından her yıl Şubat ayında İstanbul’da düzenlenen EURIE (Avrasya Yükseköğretim Zirvesi) 2019 yılında Imagine Tomorrow Girişimcilik ve İnovasyon Etkinliği TTO (Proje Pazarına) ev sahipliği yapmıştır. Imagine Tomorrow İnovasyon ve Girişimcilik Etkinliği  27-28 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Bu yıl 63 ülkeden 350’den fazla üniversite ve kurumun katılımıyla dördüncüsü düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) kapsamında. geleceği şekillendiren Imagine Tomorrow İnovasyon ve Girişimcilik Etkinliği ile girişimciler proje ve iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı buldu.


PANELLERDEN GÖRSELLER

Panelistlerimizden; Berrak Kutsoy, Hakan Köstepen, Anıl Gökçen Körpınar, Yavuz Selim Sılay, Mete Şaylan, Gökay Kılıç, Mehmet Arık, “Girişimcilik ve Yenilik Ekosistemi” ve “Üniversite – Sanayi İşbirliği” hakkında konuştu. Ayrıca Dr. Ali Cihan Kurt, Dr. Osman Coşkun ve Cem Seymen açılış töreninde bir konuşma yaptı.


GİRİŞİM STANDLARINDAN GÖRSELLER


ÖDÜLLER, KAZANANLAR, GÖRSELLER

Tüm girişimcilere plaket ve hediye takdim edilirken, ilk 3’e girenlere para ödülü ve 3 girişime yapılan yatırımın lansmanı yapıldı. Bu kapsamda;

  1. Duygu Yılmaz’ın geliştirdiği “Biolive” girişimi 2.500 dolar.
  2. Aslı Ergün’ün geliştirdiği “Mobilmed” girişimi 1.500 dolar.
  3. Tunç Laçin’in geliştirdiği “3 Boyutlu Akciğer Navigasyon Sistemi” adlı Girişimi ise 500 dolar ödüle layık görüldü.

Ayrıca;

ASELSAN ‘a ‘En iyi Teknoloji Entegrasyonu Ödülü’.

Bağış Modüllü ‘Fotomatik’  le Selfmetrik Girişimcisi Göker Çiloğulları’na ‘Sosyal Girişimcilik Ödülü’.

OişCepte mobil uygulamasıyla Seval Akansoy ‘a Esas Holding iştiraki TİKAD Yatırım tarafından ‘ Kadın Girişimcilik Ödülü ‘.

Bayer Türk ‘e ‘ Grants4Apss ‘ programı için ‘Sağlık Alanında En İyi Hızlandırıcı Program Ödülü’.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ‘ne ‘ Yılın Hızlandırıcı Merkezi Ödülü’.

Tarvenn Ventures and Advisors ‘a 2018 yılı içinde yapmış olduğu 9 yatırımdan dolayı ‘2018 Yılının En İyi Yatırım Şirketi Ödülü’ takdim edildi.

TÜBİTAK, ASELSAN, BAYER, Esas Holding, Tarvenn Ventures and Advisors, Ida Capital, MAIN Girişim, EMSOLT Yatırım gibi kuruluşlarla birlikte üniversiteler, teknokentler ve kuluçka merkezlerinin katıldığı. ‘Imagine Tomorrow’ da girişimciler yapay zekadan otomasyona, tıbbi görüntüleme sistemlerinden savunma sanayii çözümlerine yönelik 60 inovatif girişimle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yatırımcılarla buluşma imkanı buldu.


IMAGINE TOMORROW 2019 ÖZETİ

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) tarafından gerçekleştirilen ‘Imagine Tomorrow’ kapsamında inovatif girişim projeleri hayata geçme olanağı buldu.

TÜBİTAK, TÜBİTAK MARTEK ve ASELSAN gibi kuruluşlarla birlikte üniversiteler, teknokentler ve kuluçka merkezlerinin de katılacağı Imagine Tomorrow’da girişimciler yapay zekadan otomasyona, tıbbi görüntüleme sistemlerinden savunma sanayii çözümlerine yönelik 50 inovatif girişimle katıldı. Bu sayede girişimciler projelerine yatırımcı ve tescil imkanı bulabildiler.

KENDİLERİNİ DÜNYAYA ANLATTILAR

Zirvenin ilk günü 27 Juri Üyesi tarafından B2B görüşmelerden aldıkları puanlara ilk 20′ ye giren girişimler, zirvenin ikinci günü seçilen 20 proje. EURIE sahnesinde projelerini tüm dünyadan gelen bilim insanlarına anlatma şansı bularak daha geniş kitlelere ulaşma olanağına sahip oldu. Etkinlik sonunda birçok girişimin patent, ofis, ayni ve nakdi destek ve mentörlük gibi ödüller aldılar.

PAYLAŞIM VE İNOVASYON ZEMİNİ

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi (TTPYO) İAÜ TTO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Kurt , “Bu yıl ilki düzenlenen Imagine Tomorrow Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Etkinliği, girişimcilik ekosisteminin parçası olmayı hedefleyen erken aşama girişimler ve fikirlerin, önde gelen yatırım fonları., yükseköğretim kurumları ve şirketlerle bir araya geldiği bir iş fikri paylaşım ve inovasyon zemini olmak adına yola çıktı. Imagine Tomorrow 2019’un bir diğer şansı ise, dünyanın çeşitli coğrafyalarından yükseköğretim kurumlarının bir araya gelerek deneyim ve bilgilerini paylaştığı EURIE çatısı altında gerçekleştirilmiş olmasıdır. Reel sektör ile akademik çevrelerin arasında kurulacak olan köprülerle aradaki uzak mesafelerin aşılması açısından önem arz eden bu iş birliğinin ilerleyen dönemlerde daha etkin olması hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

Başvurular