Tübitak KUTUP 1001 ÇAĞRISI

ERC 2020
ERC 2020 Starting Grant Ve Synergy Grant Çağrıları Açıldı
1 Ağustos 2019
tübitak doktora bursu
Tübitak Doktora Bursu 2214-A ve 2219 Başvuruları Uzatılmıştır
1 Ağustos 2019

Tübitak KUTUP 1001 ÇAĞRISI

tübitak-kutup-1001

Değerli Araştırmacılarımız, Tübitak Kutup 1001 T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında 11.07.2019 tarihinde, “Kutuplarla İlgili Bilimsel Çalışmalarda İşbirliği Yapılmasına Dair Protokol” imzalanmıştır. Ulusal Kutup Bilim Programı (2018-2022) kapsamında yapılan işbirliği protokolünün amacı; belirlenmiş öncelikli araştırma temalarına ilgi duyan, söz konusu alanlarda çalışmaları olan araştırmacılar için destek mekanizmalarını oluşturarak bilimsel araştırmaların desteklenmesini, aynı zamanda ülkemizin Kutuplarla ilgili bilimsel çalışmalarda daha hızlı yol alabilmesini sağlamaktır.

 

Söz konusu protokol kapsamında “Kutuplar” ile ilgili bilimsel çalışmaların destekleneceği KUTUP 1001 ve KUTUP İkili İşbirliği Çağrıları, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından 31.07.2019 tarihi itibarıyla açılmıştır ve son başvuru tarihi 06.09.2019 olarak belirlenmiştir.

 

KUTUP 1001 Çağrısı kapsamında Ulusal Kutup Bilim Programı’nda belirlenen Öncelikli Araştırma Temaları ile ilgili Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesini sağlamak maksadıyla, Antarktika kıtasına ülkemizce gerçekleştirilmesi planlanan 4. Ulusal Antarktik Bilim Seferi’ne (TAE-4) katılarak veya katılmayarak yapılabilecek kutup projeleri desteklenecektir.

KUTUP 1001 Çağrısına http://ardeb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresi üzerinden başvuru yapılabilecektir.

KUTUP İkili İşbirliği Çağrısı kapsamında işbirliğinin gerçekleştirileceği ülkelerin üslerinde yapılacak bilimsel çalışmalar desteklenecektir.  Bu çağrı kapsamında sunulacak proje önerilerinin ikili işbirliği projelerinin yürütüleceği ülkelere ait üslerin çalışma alanları ile uyumlu olması gerekmektedir.

KUTUP İkili İşbirliği Çağrısına http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresi üzerinden başvuru yapılabilecektir.

Çağrılar kapsamında sunulacak projeler TÜBİTAK tarafından 1001 Araştırma Projeleri mevzuatı çerçevesinde değerlendirilecek ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen koşullarla desteklenecektir. Söz konusu çağrılar özelinde bütçe üst limiti 200.000-TL olup, PTİ ve Kurum Hissesi ödenmeyecektir.

Çağrılara ilişkin detaylı bilgiye http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari/icerik-1001-bilimsel-ve-teknolojik-arastirma-projelerini-destekleme-pr sayfasında yer alan “Program Çağrıları” sekmesinden ulaşılabilecektir.

 

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB)

Başvurular