Yatırımcı Buluşmaları Metin SALT (Vestel Ventures)

kuluçka merkezi
Kuluçka Merkezi
5 Şubat 2019
Sağlık Alanında Girişimcilik
Vestel Ventures Genel Müdürü Metin SALT Girişimcilerimizle Buluştu
13 Şubat 2019

Yatırımcı Buluşmaları Metin SALT (Vestel Ventures)

Vestel Ventures Genel Müdürü Metin SALT

TTO Yatırımcı Buluşmaları Metin SALT (Vestel Ventures)

TTO Yatırımcı Buluşmaları kapsamında Metin SALT; Vestel Ventures Genel Müdürü 12 Şubat 2019 Salı günü Incubation Istanbul ve BioCube Istanbul girişimcilerimiz ile Thomas Alba Edisson salonumuzda bir araya gelecektir. Metin SALT Bey bilgi, deneyim ve önerilerini bir yatırımcı gözüyle Incubation Istanbul ve BioCube Istanbul girişimcilerimizle paylaşacaktır. Tüm girişimcilerimiz davetlidir.

Yer: İAÜ TTPYO Thomas Alba Edisson Eğitim Salonu, İAÜ Halit Aydın Florya Yerleşkesi, Küçükçekmece, İstanbul

Tarih: 12 Şubat 2019

Yatırımcı Buluşmaları Metin SALT Kimdir?

Metin Salt, Vestel Grubu’nun yenilik odaklı teknoloji firması olan Vestek A.Ş.’nin kurucusu Genel Müdürüdür.

Uzun yıllardır farklı teknoloji firmalarında yöneticilik yapmasının yanı sıra; teknoloji, gelecek ve girişimcilik konularında seminerler ve konuşmalar yapmaktadır. Salt aynı zamanda teknoloji ve köşe yazıları yazmaktadır.

Üniversitelerin danışma kurullarında da görev alan Salt, birçok uluslararası patent sahibidir. Metin Salt yüksek öğretimini ve yüksek lisansını Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu çalışmaları sırasında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’da araştırma görevlisi olarak projelerde yer almıştır.

Türk Hava Kuvvetleri’nde görev yaparken ilk milli F16 elektronik harp eğitim sistemi ana tasarım ve planlamasını HAVELSAN ile ortak gerçekleştirmiştir. Vestek ARGE A.Ş.’de Türkiye Teknoloji Özel Ödüllünü alan Türkiye’de tasarlanan ilk görüntü işleme yongasını (Pixellence) ve internet televizyonculuğunun ilk örnek uygulamalarını gerçekleştiren ekipleri kurmuş ve yönetmiştir. Vestek’te 100’e yakın uluslararası patent başvurusu yapılmıştır. Halen tüketici elektroniği başta olmak üzere yenilikçi araştırma ve geliştirme projeleri yapılmaktadır.

Vestel Ventures Genel Müdürü Metin SALT Yazdığı alanlar:
Araştırma
Gelecek
İletişim
İş yaşamı
Kişisel gelişim
Teknoloji
Bilişim teknolojisi, iletişim teknolojileri, tüketici elektroniği

 

 

 

Başvurular