Yatırımcı Buluşmaları MaQasid Angel Investor Network

Yetenek Avcılığı Yarışması
Yetenek Avcılığı Yarışması CARDIN 2018
26 Aralık 2018
Yatırımcı buluşmaları Tarvenn
Yatırımcı Buluşmaları TARVENN Kick-Off Etkinliği
15 Ocak 2019

Yatırımcı Buluşmaları MaQasid Angel Investor Network

Yatırımcı Buluşmaları MaQasid

Yatırımcı Buluşmaları MaQasid

Yatırımcı Buluşmaları MaQasid

Yatırımcı Buluşmaları MaQasid Etkinliğine ” MaQasid Angel Investor Network ” adına Ayman GHONEAM  15 Ocak 2019 Salı günü BioCube Istanbul ve Incubation Istanbul bünyesindeki girişimcilerimize yönelik “Girişimciler için Türkiye ve Ortadoğu’da Yatırım ve Büyüme Fırsatları: Yeni ve Etik Bir Melek Yatırım Ağı ” temalı sunum, söyleşi, sonbet, soru-cevap gerçekleştirmiştir.

Yatırımcı Buluşmaları MaQasid – Girişimciliğin Finansmanında Melek Sermaye ve Türkiye Uygulaması

Dünya’da uzun bir geçmişe sahip olan, Türkiye’de ise çok yeni ve sınırlı uygulaması bulunan melek sermaye yoluyla başarılı girişimcilik faaliyetleri gün geçtikçe artmaktadır. Melek sermayedarlar varlıklı bireyler olup, işletmede özsermaye şeklinde yer almakta; aynı zamanda girişimcilik faaliyetlerindeki deneyimleriyle danışmanlık da sağlamaktadırlar. Yüksek risk ve büyüme potansiyeline sahip firmalara yatırım yapan ve kendi bilgi birikimleriyle girişimcilere samimi destek sağlayan özel bir yatırımcı tipi olarak tanımlanan melek yatırımcı, yirmibirinci yüzyılın başlarında girişimcilik finansmanında önemli rol üstlenmiştir. Girişimciler ihtiyaç duyduklarında tavsiye ve geri bildirimlerle girişimcilik faaliyetlerine önemli ölçüde katkı sağlayan bu başarılı kişileri, melekler şeklinde de adlandırmaktadır. Girişimcilik faaliyetlerinin hayat bulması ve geliştirilmesinde mühim bir yeri olan melek sermaye aynı zamanda ekonomik kalkınmaya da katkı sağlamaktadır. Çalışmada girişim ve girişimcilik, girişimcilik finans- manı ve melek sermaye üzerine bir araştırma yer almaktadır. Az ama gittikçe artan sayıda olan melek yatırımcıların ve girişimcilerin Türkiye’deki uygulamaları, mevcut yönleriyle katkıları ortaya konmaya çalışılmaktadır. Alıntıdır.

MaQasid Angel Investor Network Kimdir?

Vizyonumuz; Dünya ekonomisinin reel sektörlerine katkı yapan global, entegre ve kendi alanında lider bir yatırım platformu oluşturabilmek.
Misyonumuz; Teknoloji, uzmanlık ve faizsiz finans yatırım prensiplerini bir araya getirerek yüksek getirili ve varlığa dayalı alternatif yatırım araçları sunabilmek.

Kurucularımız

MaQasid gücünü, farklı endüstrilerde yatırım tecrübesi olan kurucularının uzmanlığından alır. Ekibimiz dünyanın geleceğine katkıda bulunacak ve onu şekillendirecek global bir yatırım platformu oluşturma vizyonunu tutkuyla paylaşmaktadır. Kurucularımız Orta Doğu’nun Türkiye, Katar, Suudi Arabistan ve Mısır gibi dört büyük ülkesinde yatırım ve finans tecrübesi olan kişilerdir. Kurucularımızın başarılı yönetim tecrübelerinden yola çıkarak kurulan MaQasid, ortak bir vizyon çerçevesinde takip edilecek yatırım fırsatlarını değerlendirecek bir platform olarak tasarlanmıştır.

Temel Değerlerimiz

Etik finans
İş modelimizi reel kesime katkı yapan uygun yatırım fırsatlarını araştırmak ve değerlendirmek üzerine bina ettik çünkü gerçek bir ekonominin ancak ona uygun bir değerler sistemi üzerine bina edilebileceğine inanıyoruz.
Çeşitlendirme
Düşünen zihinlerin çeşitlendirilmesi yaratıcı çözümlerin geliştirilmesini, yatırım araçlarının çeşitlendirilmesi ise riskin kontrol edilebilmesini sağlar. Bu yüzden Maqasid farklı geçmişleri olan ve farklı sektörlerden gelen profesyonellerle çalışmayı tercih ediyor. Çeşitlendirme her anlamda riskleri yatıştırmak için izlediğimiz temel bir prensip.
İnovasyon
Hızlı ve sürekli değişen bir dünyanın parçası olmak Maqasid üzerinde bu değişime hızlı bir şekilde adapte olma baskısı oluşturuyor. Bununla baş edebilmek ve büyümeyi sürdürebilmenin en iyi yolu da teknoloji ve inovasyon çözümlerine yatırım yapmak. Bu şekilde portföy yönetimini daha etkin hale getirmek ve istenen hedeflere daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün.

 

Başvurular