Yatırımcı Buluşmaları Berrak KUTSOY

CARDIN 2018
CARDIN 2018 Yetenek Avcılığı Yarışması
19 Kasım 2018
Yetenek Avcılığı Yarışması
Yetenek Avcılığı Yarışması CARDIN 2018
26 Aralık 2018

Yatırımcı Buluşmaları Berrak KUTSOY

Her hafta farklı bir yatırımcıyla girişimcilerin buluşmasını sağladığımız ” Yatırımcı Buluşmaları Etkinliği ” konuğu Berrak KUTSOY oldu. Etkinlik kapsamında; İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi ” Incubation İstanbul “ girişimcileri ile Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı, Esas Holding ve Ali SABANCI‘ nın Yatırım Danışmanı Berrak KUTSOY Hanımefendi söyleşi gerçekleştirdiler. Berrak KUTSOY hanımefendi girişimcilerimizle yatırımlar hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşmış. yatırımcıların girişimlere bakış açısına dair ipuçları vermiş, girişimcilerimizin yatırım ve destekler konusundaki sorularını yanıtlamıştır. Kendisine bu etkinliğimize vakit ayırarak katıldığı, çok değerli bilgi ve tecrübelerini paylaştığı. Girişimcilik ve İnovasyon Ekosistemine verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür ediyor, işlerinde başarılar diliyoruz.

Etkinliğe ait görseller

 

Berrak KUTSOY Kimdir?

1976 Mersin doğumlu olan Berrak Kutsoy, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İş hayatına 1999 yılında BNP-AK-Dresdner Bank’ta Dış İşlemler Dept.’da başlamıştır. Daha sonra 2001 yılında Londra Middlesex University Business School’da MBA yapmıştır.

2002 yılında Türkiye’ye dönerek, sırasıyla Denizbank A.Ş’de Proje Yöneticiliği ve Ünsa Ambalaj’da Yurtdışı Pazar Sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra 2006 yılında Alman Mitterteich markasında İhracat Müdürü olarak görev almıştır.

Mayıs 2009’dan beri Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanlığı ve 81 ilde 7.500 üyesi olan TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun da Danışmanlığını yapmaktadır.

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesi, GYIAD ( Genç Yönetici ve İşadamları Derneği ) Yönetim Kurulu Üyesi ve TED ( Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü ) üyesi olan Kutsoy. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Girişimciliğin farkındalığının ve rol model sayısının artması adına projeler geliştiren Kutsoy, Startup dergisinde yazılar yazmakta ve startup şirketlere mentorluk yapmaktadır.

“İŞ YAŞAMINDA GİRİŞİMCİ RUH ÖNEMLİDİR”

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Danışmanı, Pegasus Hava Yolları YK Başkanı Danışmanı Berrak Kutsoy, bilgi ve tecrübelerini salonu dolduran genç girişimcilerler paylaştı. Genç girişimcilere okul sonrası kendi şirketlerini kurmaları tavsiyesinde bulunan Kutsoy, profesyonel iş yaşamında girişimci ruhun önemli olduğunu kaydetti.
Kutsoy, “Girişimci, insan yaşamına dokunan fikirler üretebilen ve üretirken değer yaratabilen, yarattığı değerlerle insanları mutlu edebilen kişidir. Değer oluşturmak çok önemlidir”

 

 

Başvurular