TUBİTAK BİLİM VE TOPLUM PROGRAMLARI BAŞVURULARI AÇILDI

İAÜ TUSAŞ/TAI İş Birliği Protokolü İmzalandı
24 Ekim 2019
DigiMe
BioCube Istanbul Girişimcimiz DigiME 15 Milyon TL Değerleme İle İkinci Yatırımını Aldı
9 Haziran 2020

TUBİTAK BİLİM VE TOPLUM PROGRAMLARI BAŞVURULARI AÇILDI

tubitak 4004

TUBİTAK BİLİM VE TOPLUM 4004, 4005, 4007 başvuruları açılmıştır. Toplumda bilim kültürünün ve iletişiminin geliştirilmesini amaçlayan Bilim ve Toplum projeleri çağrı metinleri yayınlandı. 2007 yılından bu yana Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından yürütülen programlar ile okul öncesi dönemi çocuklarından öğretmenlere, toplumun farklı kesimlerine yönelik bilimsel etkinlikler yapmayı hedefleyen projeler desteklenmektedir.

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı; bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılmasını amaçlamaktadır. Program kapsamındaki projelerde; katılımcıların bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesi hedeflenmektedir. 

• 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı Çağrı Metni

• 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı Proje Öneri Formu

 

4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı, öğretmenlere ve akademisyenlere; kendi branşlarına ve genel olarak öğretmenlik mesleğine özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak kazandırılmasını amaçlamaktadır.

• 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı Çağrı Metni

• 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı Proje Öneri Formu

 

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim – teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.

• 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Çağrı Metni

• 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Proje Öneri Formu

 

Başvurular, http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresi üzerinden 24 Ekim – 9 Aralık 2019 saat 17.30 tarihleri arasında elektronik imza ile alınacaktır.

 

Bilim ve Toplum Programları başvuru şartları ve ayrıntılı bilgi için;

  • 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şartları için: http://tubitak.gov.tr/4004
  • 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şartları için: http://tubitak.gov.tr/4005
  • 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şartları için: http://tubitak.gov.tr/4007
Başvurular