Tübitak 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları

Sivil Toplum Desteği ve Medya
Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Desteği ve Medya 2018-2019 Programı Yeni Hibe Çağrısı
6 Mayıs 2019
erasmus spor
Erasmus Spor Hibe Çağrısı
21 Mayıs 2019

Tübitak 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları

tubitak 2242

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları, Tübitak Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları başladı. Başvurular 31 Mayıs 2019 tarihine kadar uzatıldı.

Yarışmada Türkiye’de ve KKTC’de öğrenim gören ön lisans veya lisans öğrencilerinin, ülkemizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda bilimsel çözümler üretmeleri ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yönelik yenilikçi projeler geliştirilmeleri amaçlanıyor.

 

Tübitak 2242 Yarışma “akıllı şehirler ve ulaşım”, “bilgi ve iletişim teknolojileri” , “eğitim”, “enerji ve çevre”, “gıda ve tarım”, “makine imalatı ve otomotiv”, “sağlık”, “savunma, uzay ve havacılık”, “sosyal yenilikçilik ve girişimcilik olmak üzere dokuz kategoride düzenleniyor. Öğrenciler bu kategorilerden sadece birine bir proje ile başvuru yapabiliyor. Yarışmaya bireysel olarak veya en fazla üç öğrenciden oluşan takımlar halinde başvuru yapılabiliyor.

Belge kontrolünden oluşan ön incelemeyi geçen projeler alanında uzman bilim insanları tarafından değerlendirilecek. Başarılı bulunan projeler bölge yarışmalarına davet edilecek. Bölge yarışmalarında başarılı olan projelere birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verilecek.  Bölgelerde birincilik alan projeler ise final yarışmasına katılma hakkı kazanacak. Final yarışmasında başarılı bulunan projelere ise birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri verilecek.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Başvurular