InnowayRG ’nin geliştirdiği EKARTÖR

aselsan
Aselsan – BioCube İstanbul 2018 Yılı 1. Dönem İş Fikri / Proje Çağrısı
26 Ekim 2018
ab proje
AB PROJE Takımları Seni Çağırıyor!
2 Kasım 2018

InnowayRG ’nin geliştirdiği EKARTÖR

InnowayRG

InnowayRG

İAÜ ve InnowayRG ‘nin geliştirdiği patent 3.2 milyon TL değerleme ile lisanslandı.

InnowayRG, İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) ve girişimci akademisyenlerin kurduğu InnowayRG’nin geliştirdiği ameliyat sürelerini kısaltan tek kullanımlık ve beyin dokusuna zarar vermeyen ekartörün patenti 3.2 milyon TL değerleme ile GRAVITY Health Technologies firmasına lisanslandı.

InnowayRG Ekartörle ameliyat süreleri kısalacak

 Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak ve Doç. Dr. Ayhan Olcay tarafından geliştirilen beyin tümörleri ve serebrovasküler cerrahi alanlarında olmak üzere beyin cerrahisinin diğer uğraş alanlarında da kullanılabilen mikrodiseksiyonu kolaylaştıran ve ameliyat sürelerini kısaltan tek kullanımlık ve beyin dokusuna zarar vermeyen ekartör, İAÜ ve InnowayRG’nin verdiği lisans ile ürün sanayiye aktarılarak pazara ulaşacak.

 

InnowayRG Ar-Ge A.Ş. girişimci akademisyenler Prof. Dr. Albayrak, Doç. Dr. Olcay, Dr. Öğretim Üyesi Vedat Öztürk ve Öğr. Gör. Onur Yolay tarafından sağlık teknolojileri ve biyomedikal alanda yenilikçi ürün geliştirmek amacıyla interdisipliner bir yapıda Incubation İstanbul – İAÜ Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’nde kuruldu ve 1 yıldır faaliyet göstererek, 17 adet patent başvurusu yapıp 5 adet prototip ürettiler.

InnowayRG Ekartör 3.2 milyon değerlemeye lisanslandı

 GRAVITY Health Technologies firmasına lisanslanan ekartör, beyin dokusuna zarar vermeden hızlı bir şekilde, beyin cerrahisinin diğer uğraş alanlarında da kullanılabilen bir ürün. Ürünü lisanslayan firma uluslararası yatırımcılar tarafından İstanbul’da ileri teknoloji medikal malzeme üretmek amacıyla kurularak;  kardiyoloji, ortopedi ve girişimsel tıp disiplinlerinde kullanıcı kolaylığını sağlayan ve tedaviye yeni bir boyut getirecek ürünler üretmeyi amaçlıyor.

 TTPYO’dan öğrencilere ve akademisyenlere tam destek

İAÜ, Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi (TTPYO) bünyesinde kurmuş olduğu Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Yönetim Birimi ile akademisyen, öğrenci ve girişimcilere patent, faydalı model ve tasarım tescil konularında, stratejilerinde farkındalık çalışmaları yürütmelerine yardımcı olarak üniversite bünyesinde yapılan çalışmaların çıktılarının, ulusal ve uluslararası mülkiyet haklarının alınması konusunda destek oluyor. Ayrıca patent değerleme ve patentlerin sanayiye aktarımları için lisans ve devir süreçlerini de takip ediyor.

Başvurular