İAÜ TTO ile MAIN Arasında İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı

iklim çevre
İklim Çevre ve Sağlık Ortak Araştırma Aksiyonu 2019 Yılı Çağrısı
11 Nisan 2019
ab hibe destekleri
AB Hibe Destekleri
18 Nisan 2019

İAÜ TTO ile MAIN Arasında İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı

iau tto

İAÜ TTO, TTPYO (İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi A.Ş.) Incubation İstanbul  ile MAIN (MaQasid Angel Investor Network) arasında İş birliği sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında yatırım ağının toplantıları, girişimciler ile melek yatırımcıların buluşması, girişimcilerin eğitimleri, pazar planlamaları, iş planı modelleri, gelir modelleri geliştirmeleri, canvas eğitimleri, prototip ürünlerinin geliştirilmesi vb. Incubation İstanbul ve MAIN desteğiyle gerçekleşecek.

Incubation İstanbul Kimdir?

Incubation İstanbul; İAÜ TTO – İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi A.Ş. ‘nin Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi birimidir. Incubation İstanbul olarak, İstanbul’da Küçükçekmece ve Büyükçekmece ilçelerinde iki, Chicago ve San Fransico, Amerika’ da iki adet kuluçka merkezimiz bulunmaktadır.

MAIN Kimdir?

Türkiye ‘de ilk faizsiz ve ahlaki ilkelerle çalışan Melek Yatırımcılık Ağı MAIN (MaQasid Angel Investor Network) İstanbul ‘un yeni uluslararası finsans merkezi Ataşehir ‘de faaliyet göstermektedir. MAIN girişim sermayesi kavramını yendien tanımlamak için yola çıktı. MAIN; Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Mısır, ve AB başta olmak üzere 10 ‘u aşkın ülkeden uluslararası melek yatırımcı ağına sahiptır. İş modelimizi reel kesime katkı yapan uygun yatırım fırsatlarını araştırmak ve değerlendirmek üzerine bina ettik; çünkü gerçek bir ekonominin ancak ona uygun bir değerler sistemi üzerine bina edilebilir. Hızlı ve sürekli değişen bir dünyanın parçası olmak MAIN üzerinde bu değişime hızlı bir şekilde adapte olma baskısı oluşturuyor. Bununla baş edebilmek ve büyümeyi sürdürebilmenin en iyi yolu da teknoloji ve inovasyon çözümlerine yatırım yapmak. Bu şekilde portföy yönetimini daha etkin hale getirmek ve istenen hedeflere daha hızlı bir şekilde ulaşmak istiyoruz.

İAÜ TTO – WarmUp Dive Etkinliği

WarmUp Dive etkinliği Incubation İstanbul ‘da MAIN (MaQasid Angel Investor Network) tarafından ayda bir gerçekleştirilecek olan Girişimciler ile Yatırımcıların buluşmasını sağlayan bir etkinliktir. Bu etkinliklerden “Discovery100” programına katılan girişimciler fayadalanabileceklerdir. Discovery100 etkinliği katılımcılarından aşağıda bilgileri verilen 12 firmamızın yatırımcılarla buluşması sağlanmıştır.

 1. Elaa Technology – Tunç Laçin
 2. Biolive – Duygu Yılmaz
 3. Brandface – Rasim Üner
 4. indirimDE – Oğuzhan Uyanık
 5. Ahtapot – Özer Akıncı
 6. Promoseed RG -Semih Yılmaz
 7. Qamara – Davut Ayas
 8. Bayicepte – Gökhan Doğru
 9. Prudential First -Shan S. Haider Shan
 10. Oişcepte – Seval Akansoy
 11. STEP ON – Semih Soy
 12. NavlunGO – Nahide Ceren Tokatlı

 

Etkinliğe ait görseller:

Başvurular