TÜBİTAK ARDEB ve BİDEB Programları Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Aydın Üniversitesi ve TÜBİTAK iş birliğinde akademisyenlerimize yönelik “ARDEB ve BİDEB Programları” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda TÜBİTAK SBAG Koordinatörü Doç. Dr. Selcan TÜRKER tarafından ARBED,  Bilim İnsanı Destek Programları Başkan Yardımcısı Nursel ÜSTÜNSOY tarafından BİDEB Programları bilgilendirme oturumları gerçekleşti.

Üniversitemiz akademik personeli ve lisansüstü öğrencilerinin ilgi gösterdiği toplantıda akademisyenlerimizin önümüzdeki dönem TÜBİTAK proje başvurularında nelere dikkat etmeleri gerektiği, programlardaki yenilikler, değişiklikler, proje değerlendirme ölçütleri ve diğer önemli konular  hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi. Sunumların ardından gerçekleşen soru-cevap bölümüyle katılımcılar merak ettikleri konular hakkında bilgi sahibi oldular.

Cumhuriyet tarihinin en güçlü hazinesine sahibiz ve bu hazineden bilime ayrılan pay önceki yıllara göre artış gösteriyor. Yeni fonlar oluşuyor ve bunların kullanımı için TÜBİTAK Üniversitelerimizi bilgilendiriyor. İAÜ TTPYO olarak; üniversitemize gelip bu toplantıya katılan değerli TÜBİTAK üyelerine, Mütevelli Heyetimize, Rektörlüğümüze, değerli akademisyenlerimize, emeği geçen tüm personellerimize ve tüm katılımcılarımıza saygılarımızı sunuyor, proje başvurularını bekliyor ve başvurularında başarılar diliyoruz.

2019-01-31T19:48:13+00:00